نتایج جستجو برای عبارت :

کاشته های کاش

اوج لذتی که تجربه میکنم اینه که وقتی همه دارن نهال تازه جون گرفته باغچه‌ام را تشویق میکنند؛ من سمعک هر دوگوشم را درمیارم، جهان در سکوت فرو می‌ره و من زیر لب میگم تازه خبر ندارین که چه دونه هایی توی اون گلدون کنار دیوار کاشته‌ام. قصه همیشه همین بوده، همه فقط اون چیزی که هست را میبینند، کسی اون چیزی که قراره باشه را نمیبینه، فقط خودتی و ‌خودت که می‌دونه چه دونه‌هایی کاشته و قراره چه جنگلی رغم بزنه!
♦️فردی از کشاورزی پرسید: آیا گندم کاشته‌ای؟ 
کشاورز جواب داد: نه، ترسیدم باران نبارد
. مرد پرسید: پس ذرت کاشته‌ای؟ 
کشاورز گفت: نه، ترسیدم ذرت‌ ها را آفت بزند. مرد پرسید: پس چه چیزی کاشته‌ای؟ 
کشاورز گفت: هیچ‌چیز، خیالم راحت است!
ادامه مطلب
اگر یک باغبان هستید و در«اُتاوا»( پایتخت کشور کانادا و یکی از سردترین پایتخت‌های دنیا) درختان پرتقالی کاشته‌اید که میوه نمی‌دهند، می‌توانید خودتان را کتک بزنید یا به آتش بکشید و فریاد بزنید: من باغبان بدی هستم.
یا اینکه درک کنید «اُتاوا» جای مناسبی برای کاشت پرتقال نیست. بجای آن می‌توانید به «کوبا» نقل مکان کنید یا همین‌جا گندم زمستانی بکارید.
ولی خودتان را صرفا به این خاطر که آب و هوا با دانه‌‌ای که شما کاشته‌اید سر سازگاری ندارد، کت
مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل
پس از کاشت ریش و سبیل بیمار بایستی برخی مراقبت ها را انجام دهد. این مراقبت های بعد از کاشت برای جلوگیری از بروز مشکل احتمالی است. انجام مراقبت های توصیه شده توسط پزشک باعث می شود نتایج دائمی باشد. همچنین این مراقبت ها احتمال بروز عفونت را به حداقل می رساند. ما در ادامه برخی از مراقبت های لازم پس از کاشت را بیان می کنیم.
خودداری از اصلاح صورت
به طور معمول پس از کاشت، بیمار نباید تا 10 روز الی دو هفته اصلاح کند. هرچ
انواع کاشت ناخن
مقدمه
کاشت ناخن یک نوع آرایش و تزیین ناخن می‌باشد که در آن به چند طریق نوعی از مواد، به شکل ناخن مصنوعی روی ناخن طبیعی فرد با ماندگاری طولانی چسبانده می‌شود. برای این کار سطح ناخن‌ها را به وسیله سوهان برقی می‌تراشند تا جایی که لایه خیلی نازکی از ناخن باقی بماند. این کار برای این است که زیر مواد مورد استفاده در کاشت ناخن که قرار است جای ناخن اصلی فرد را بگیرد برجسته نباشد تا طبیعی‌تر به نظر برسد و هر چه ناخن کاشته شده برجستگ
داستان کوتاه
نیکی 
خانم معلم مدرسه‌ای با اینکه ﺯﺒﺎ بود ﻭ ﺍﺧﻼﻕ خوبی داشت، هنوز ازدواج نکرده بود.
ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯﺍﻧﺶ ﻨﺠﺎﻭ ﺷﺪند ﻭ ﺍﺯ ﺍﻭ ﺮﺳﺪﻧﺪ:
«ﺮﺍ ﺑﺎ ﺍﻨﻪ ﺩﺍﺭﺍ ﻨﻦ ﺟﻤﺎﻝ ﻭ ﺍﺧﻼﻗ خوبی ﻫﺴﺘ ﻫﻨﻮﺯ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﻧﺮﺩﻩﺍ؟»
خانم معلم گفت: 
« ﺯﻧ ﺩﺍﺭﺍ ﻨﺞ ﺩﺧﺘﺮ ﺑﻮﺩ. ﺷﻮﻫﺮﺵ او ﺭﺍ ﺗﻬﺪﺪ ﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩ ﺍﺮ بار ﺩﺮ ﺩﺧﺘﺮ به دنیا بیاورد ﺁﻥ ﺭﺍ ﺳﺮ ﺭﺍﻩ خواهد ﺬﺍﺷﺖ ﺎ به هر ﻧﺤﻮ شده ﺁﻥ ﺭﺍ ﺑﺮﻭﻥ ﻣﺍﻧﺪﺍﺯد.
ﺑﺎﺭ ﺩﺮ ﺁﻥ ﺯﻥ ﺩﺧ
محصولاتی مثل  :
بادام زمینی - پرتقال - گیلاس - انجیر - گلابی - لیمو شیرین - ازگیل
کیوی

برنج ( شالی کاری )

کدو حلوایی ( کوییی)

کلزا

در این روستا کاشته میشه .

در زمان قدیم  توتون هم کاشته میشده.

یه موضوع جالب : توی این عکس آخر این پسر بچه ای که جلو وایستاده بابامه D:
پریا ، انقدر شیطنت داشته توی این سال ها و انقدر برای بابا از خواسته های ِ مطابق با اقتضای سنش حرف زده که بابا مثل یه جوان ِ بیست ساله از تمام ِ مناسبت ها ، شبکه های اجتماعی و مسائل روز ِ جوان ها سردرآورده . چند سالی ست ولنتاین را به صورت ِ نوشتاری ِ "والنتاین" به ما تبریک می گوید و قربان صدقه مان می رود که نکند ما کمبودی از این نظرها داشته باشیم . امسال برای عباس هم پیام فرستاد . پیام هایش را با "عزیزم" برای عباس ، "نفسم" برای من و "گلپری" برای پریا شر
میگویم که نکند فلانی مرده باشد؟ 
سامان میگوید داری فوبیای مرگ فلانی را میگیری! 
حق داری. دوره دارد. میگذرد. بهتر میشوی. 
راست میگوید. کم کم دارم میفهمم همه چیز دوره دارد. من! من با این همه اهن و تلپ دوره داشتم! دوره ام که سررسید عین کنسرو تن ماهی راهی سطل زباله شدم. انوقت تو میخواهی غم دوره نداشته باشد؟ ترس دوره نداشته باشد؟ هه! ساده ای ها. 
برایم موی بلند نذر کرده! گفته اگر سالی_ماهی رسید که وسطش دنیا کمرمان را خم نکرد، هیچی به خم طره نمیبریم. 
بر
کاشت ابرو و مژه در کلینیک آرین سیما
با توجه به موقعیت حساس ابروها در صورت ، کاشت ابرو یک جراحی حساس می باشد. طراحی و کاشت طبیعی ابروی مناسب به مهارت پزشک بستگی دارد. برآورد موقعیت و اندازه و ابعاد ابروها چیزی است که در حین معاینه و بر اساس سلیقه بیمار تعیین می شود. هرچند دوره نقاهت کاشت ابرو کوتاه است. با اینحال انتخاب پزشک با تجربه می تواند شما را از عوارض کاشت ابرو که بعضا ناخواسته هستند دور نگه دارند. مثل عفونت و یا رشد ناصحیح موها. شایان ذکر
کدام خاک برای کشاورزی مناسب است چرا ؟
کاشت درختان و محصولات کشاورزی در روزهای پایانی فصل زمستان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نکته بسیار مهم و اساسی برای کاشت درختان و محصولات زراعی توجه به نوع خاک و انتخاب خاک مناسب می باشد.
توجه کردن به شرایط اقلیمی منطقه یکی از عوامل بسیار تاثیر گذار در رشد گیاهان مخصوصا انواع درختان است. علاوه بر نوع اقلیم و شرایط آب و هوایی باید به نوع خاک منطقه کشت و کود مناسب توجه شود.مثلاً در مناطقی که خاک آن‌ها از
با ایدین چمدان می بستیم. اخر چه کسی می توانست لباس و مایحتاج یک ماه خود را در یک چمدان جا کند ؟ دانه دانه حذف می کردیم، می افزودیم، باز می کردیم و می بستیم، دست اخر شد ٢ چمدان بزرگ! که نیمی از یکیشان فقط نان بربری و سنگک برای فامیل ِ از ایران دور مانده -سوغات- بود. 
هر کس که تجربه ی خروج از ایران به یکی از کشور های در حال توسعه/ توسعه یافته را داشته باشد می داند که از ایران به مقصد، به یک باره، رنگ عوض می شود. انگار یک هو در فضای خاکستری نخوت بار افر

درختی کاشته ام که میوه اش شعر است .
 به پایش ، عشق می ریزم.
 با بوسه شکوفه می دهد .
 برگ هایش با لمس نوازش ، تا ابد سبز اند .
 به جای آب ، پایش واژه می ریزم . 
زیر سایه اش ، چای می نوشم ، شعر میخوانم ، شعر می گویم .
 من درختم را قدر عالم دوست می دارم.  
#فاطمه_جلائی_زاده
http://t.me/sorna_paradise
انواع کاشت ناخن
مقدمه
کاشت ناخن یک نوع آرایش و تزیین ناخن می‌باشد که در آن به چند طریق نوعی از مواد، به شکل ناخن مصنوعی روی ناخن طبیعی فرد با ماندگاری طولانی چسبانده می‌شود. برای این کار سطح ناخن‌ها را به وسیله سوهان برقی می‌تراشند تا جایی که لایه خیلی نازکی از ناخن باقی بماند. این کار برای این است که زیر مواد مورد استفاده در کاشت ناخن که قرار است جای ناخن اصلی فرد را بگیرد برجسته نباشد تا طبیعی‌تر به نظر برسد و هر چه ناخن کاشته شده برجستگ
ضربه دقیق و هدفمند پا فشار روی دفاع تیم را کمتر می کند.ضربات پا به سه دسته کلی تقسیم می شوند:
1.ضربات کاشته: درحالی زده می شود که توپ ثابت باشد مثل ضربه دروازه.برای ضربه کاشته ابتدا باید مسیر توپ را مشخص کنید،سپس حالت ضربه روی پا را بگیرید.پای ضربه زننده را به عقب برده و به سرعت روبه جلو حرکت دهید و با روی پا به نیمه ی پایین توپ ضربه بزنید.پس از ضربه کمی به جلو خم شوید و با پای خود توپ را دنبال کنید.
2.شوت هوایی: برای زدن یک شوت هوایی از دستان خود است
زندگیشاید آن لحظهٔ مسدودی‌ستکه نگاه من در نی نی چشمان توخود را ویران می سازد!و در این حسی استکه من آن را با ادرک ماهو با دریافت ظلمت خواهم آمیختدر اتاقی که به اندازه یک تنهاییستدل منکه به اندازه یک عشق‌استبه بهانه‌های ساده خوشبختی خود می‌نگردبه زوال زیبای گلها در گلدانبه نهالی که تو در باغچه خانه‌مان کاشته ایو به آواز قناری‌هاکه به اندازه یک پنجره می‌خوانند ...
ضربه دقیق و هدفمند پا فشار روی دفاع تیم را کمتر می کند.ضربات پا به سه دسته کلی تقسیم می شوند:
1.ضربات کاشته: درحالی زده می شود که توپ ثابت باشد مثل ضربه دروازه.برای ضربه کاشته ابتدا باید مسیر توپ را مشخص کنید،سپس حالت ضربه روی پا را بگیرید.پای ضربه زننده را به عقب برده و به سرعت روبه جلو حرکت دهید و با روی پا به نیمه ی پایین توپ ضربه بزنید.پس از ضربه کمی به جلو خم شوید و با پای خود توپ را دنبال کنید.
2.شوت هوایی: برای زدن یک شوت هوایی از دستان خود است
ترمیم مو به روش کاشت مو
معروف‌ترین روش درمانی ترمیم مو‌های از دست رفته، کاشت مو است. این روش به پیوند مو هم شناخته می‌شود. دیگر روش‌هایی که در آن مو‌های ریخته شما، در کلینک‌های پزشکی درمان می‌شود PRP، BTH مزوتراپی و درمان‌های دارویی هستند.
عمل کاشت مو، یک عمل پزشکی تمام عیار است و کاری نسبتا دردناک. مراقبت از مو‌های کاشته شده نیز خود مشکلی است. برخی افراد نیز بعد از این عمل باید دارو‌هایی را برای حفظ مو‌های خود بخوردند.
در پایان نیز از هر س
دلم را به جا رختی اویختم 
وشانه های تنهاییم را درآغوش گرفتم
زنوانم این بهترین همراه هم پایی ات
هنوز تاب می آور بعد رفتن
کاش چشمانت مرا ندیده بود
کاش هنوز همه دنیایم تنهایی بود
کاش عاشقی یاد م نمی ماند   
کاش  عشق  رانشانم نمی دادی
 کاش هزاران کاشته عاشقانه ام
سکوت بعد رفتن وتنهای ، گل نمیداد  
این روزا فهمیدم بدتر از اینکه نذارن اعتراض کنی اینه که اعتراض کنیو کسی توجه نکنه اعتراض کنیو برای کسی مهم نباشه شاید خیلی وقتها بهتره کاریو انجام ندیم چون اونموقع شاید اخرین امیدمون هم پر پر بشه 

+قبوله ! من صبر میکنم به هرطریقی که شده اما هرگز یادم نمیره این روزهارو 

+کار دلم به جان رسد کارد به استخوان رسد
ناله کنم بگویدم دم مزن و بیان مکن
طبعا هر عمل جراحی عوارضی را به همراه دارد. کاشت ریش و سبیل هم از این قاعده مستثنی نیست و بعد از انجام عمل جراحی ممکن است برخی علائم ظهور و بروز پیدا کند که باید آنها را جدی گرفت و در صورت مشاهده با پزشک معالج خود مشورت نمود.
البته تمامی عوارضی که در این قسمت ذکر می شود ممکن  است در یک فرد بروز نکند و یا حتی این احتمال وجود دارد در برخی افراد علائم و عوارضی مشاهده نشود اما به طور معمول پس از کاشت ریش و سبیل التهاب در نواحی پیوند شده تقریبا اجتناب
دلم را به جا رختی اویختم 
وشانه های تنهاییم را درآغوش گرفتم
زانوانم ، این بهترین همراه هم پایی ات
هنوز تاب می آور بعد رفتن
کاش چشمانت مرا ندیده بود
کاش هنوز همه دنیایم تنهایی بود
کاش عاشقی یاد م نمی ماند   
کاش  عشق  رانشانم نمی دادی
 کاش هزاران کاشته عاشقانه ام
درسکوت ؛ بعد رفتن وتنهای ،
گل نمیداد  
مامان امسال بادوم کاشته بود و من هیج سالی توی عمرم به اندازه ی امسال بادوم زمینی نخوردم.
بادوم های خیلی درشت و قشنگ و خوش طعم.
فکر میکنم بابت این نعمتی که امسال داشتم از خدا تشکر نکرده بودم.
خدایا مرسی که اینقدر مهربونی و به ما امسال یه عالمه بادوم ِ خوشگل کادو دادی.

+به بادوم ها آب نمک می زنیم و بعد میذاریم داخل فر. کاملا مثل بادوم های بیرون میشه؛ حتی بهتر.
سلام به همه دوستان

امروز بعد از مدت ها با توجه به اینکه چند روز پشت سرهم هوا بارونی بود و زمان مناسبی برای کاشت خیار نبود رفتم و خیارهایی که از سال قبل بذرشون رو نگه داشته بودم رو به کمک مادرعزیزم کاشتم.

تجربه‌ی جالبی که داشتم این بود، من امسال برخلاف پارسال که همه ی خیارهامو در یک جا باهم کاشته بودم و به شدت هم‌بست شده بودن بیچاره ها... ازقبل جاشون رو آماده و مشخص کردم و بعدش زمان مناسبشون که امروز بود خیلی تمیز و مرتب هرکدوم سرجای خودشون
نتایج پیوند ابرو هم مانند پیوند مو به‌ یک‌ باره خود را نشان نمی‌دهند. در طول مدت جراحی، یک متخصص کاشت مو خوب حدود ۵۰ تا ۶۰۰ گرافت به ابرو پیوند می‌زند و این تعداد بستگی به میزان پرپشتی دلخواه شما و تنکی ابروهای طبیعی‌تان دارد. معمولاً به‌طور متوسط بین ۵۰ تا ٣۵۰ گرافت پیوند زده می‌شود. پس از اتمام جراحی معمولاً لایه‌ای دلمه روی موی پیوند زده‌ شده شکل می‌گیرد اما همراه با نشانه‌های قرمزی یا تورم باید پس از چند روز از بین برود.

معمو
روزی می‌آید که تو دیگر نیستی
و صدای تو را باد خواهد برد
یاد تو خنجری‌ست که روحم را می‌درَد
و همان دم کلاغی از سرْشاخه‌‌ٔ لختِ درخت می‌پرد
بین خودمان باشد، آن روز آمده
تو نیستی و فصل ها با شتابی بی‌شرمانه از هم سبقت می‌گیرند
و من نگران چال روی گونه‌ات هستم،
نگران گُلی که آخرین بار تویش کاشته بودم
عزیزِ دردانه
از وقتی که نیستی خرمالوی کال چنان حلاوتی دارد که انار می‌خوش، شوکرانی بیش نیست
این روزها گنجشک‌ها هم شانه‌هایم را پس می‌زنند
ت
به طور کلی نمی
توان گفت استخر بعد از کاشت مو برای افراد مشکل ایجاد می کند، اما حداقل باید تا
زمانی که زخم های سر ترمیم نشده است از رفتن به استخر پرهیز کنید.
بهتر است حدود دو
هفته تا یک ماه از رفتن به استخر و شنا کردن پرهیز کنید. برای آنکه خیالتان از
آسیب نرسیدن به موهای کاشته شده راحت باشد، توصیه می کنیم حداقل تا دو ماه از شنا
کردن پرهیز کنید. کلر موجود در آب استخر باعث خشکی مو شده، شکستن موها، ژولیدگی زیاد
و ظاهر تیره می شود.
شستشو بعد از
کاشت م
تفاوت اصلی ترمیم مو و کاشت مو در این است که در روش کاشت مو  تارهای مو همراه با پیاز مو با جراحی کاشته می شود اما در روش ترمیم تارهای موی طبیعی داخل یک پروتز کاشته و روی پوست سر فیکس می شود.
تفاوت دیگر کاشت مو و ترمیم مو این است که در کاشت مو تراکم کمتری نسبت به ترمیم مو دارد میزان تراکم مو در کاشت بستگی به بانک موی فرد دارد ولی در روش ترمیم موهر میزان تراکم و هر اندازه ای که فرد بخواهد بر روی سر فرد انجام می شود.
از تفاوت های دیگر در کاشت و ترمیم مو
شستشو بعد از
کاشت مو یکی از مهم ترین مواردی است که پس از کاشت مو باید به آن توجه کنید. زیرا توجه
نکردن به شستشو بعد از کاشت مو باعث بروز مشکلاتی جدی برای شما می شود. شستشو سر
بعد از کاشت مو باید به گونه ای باشد که به گرافت های کاشته شده آسیب وارد نشود. همچنین
نشستن و تمیز نکردن سر بعد از کاشت مو باعث ایجاد چربی و شوره می شود که احتمال
بروز جوش های چرکی و کیست مویی را روی سر افزایش می دهد.
موهایی که به
تازگی کاشته شده اند به اندازه موهای اولیه شما ق
  رسولخدا ص فرمود هرکه سه نفر از مسلمین را اطعام کند خدا اورا از سه.  بهشت در ملکوت اسمانها اطعام کند  1 فردوس 2. جنت عدن 3. طوبی و ان درختی است که از جنت عدن بیرون ابد  و پر وردگار ما انرابدست خود کاشته. است   یعنی انرا تنها  بقدرت خود بدون وساطت  فرشته اسباب دیگری  افریده است  4 امام  صادق ع فرمود مردی نیست که دوتن از مومنین را بخانه خود برد و بقدر سیری انها بخوراند جز انکه این عملش. بهتر از ازاد کردن یک بنده باشد
یه فحش ترکی هست که بلد نیستم ولی معنیش میشه ریدم دهن اونی که تو رو کاشته تو کس ننه ای که تو رو ریده.

خوابگاهه و دیدن اجباری سگ و شغالاش اصن.
ولی واقعا دیگه خز شده قضیه و به تخممه همه چی.
دختره ی بیمار روانی که ترم پیش باهام هم اتاق بود داره چوب اخلاقاش رو میخوره.
و حسابی عصبانیه که من حالم عالیه.
در حقیقت زندگی همینه.
ادم باید مسیولیت کا هاش رو بپذیره.
وقتی مثل این ندید بدید ها ترم۲ رل میزنه و حس میکنه خیلی خوبه و الان هم رل میزنه و حس میکنه شاخ تر
بابا تو چند مترمربع باغچه‌ی تو حیاط چند جور درخت کاشته.
امشب با هم یه نهال آلبالو کاشتیم. مراسم جالبی بود. اول باید گودال کند. اندازه‌ی ریشه‌ی نهال. بعد نهال رو از گلدونش جدا می‌کنی. میذاری تو گودال. خاک می‌ریزی و آب میدی که خاک جدید به قدیم وصل شه. تو همه‌ی این مراحلم باید بگی: "بسم‌الله" یا حداقل بابا اینطوری می‌گه. که درخته بگیره.

+ کاش زودتر آینده بیاد. بگذره این روزا. خدایا اندکی نسیان به من بده. اندکی بی‌حسی.
++ مونگه، حیدو (سین فرستاد گ
 امام باقر ع فرماید رسولخداص فرمود هرکه خواهد مانند پیغمبران زندگی کند و مانند شهیدان بمیرد و در بهشتی که  خدای رحمن کاشته ساکن شود باید از علی  ع پیروی کند وبا دوست او دوستی کند و با مامان پس از وی اقتدا کند زیرا ایشان عترت  م نند و از طینت من آفریده شده اند خدایا فهم و علم مرا بایشان روزی کن وای بر آنها که از امت من مخالف ایشان باشند خدایا شفاعت مرا بانها مر سان خدایا مارا هم توفیق پیروی علی و دوستی دوستانش و رسیدن بشفاعت رسولت عطا فرما 
شستشو بعد از کاشت مو چگونه است؟

نحوه شستشو و
تمیز کردن موها پس از کاشت مو با شستشو همیشگی سر متفاوت است. شما باید مواردی را
هنگام شستشو سر رعایت کنید.

هنگام شستشو
موهایتان بهتر است از شامپو بچه استفاده کنید زیرا فاقد مواد شیمیایی هستند.

زمانی که موهای
خود را می شویید حواستان باشد نوک انگشت و ناخن خود را به سرتان نکشید، این کار
باعث آسیب رسیدن به گرافت های کاشته شده می شود.  

برای خشک کردن
موهای کاشته شده خود از سشوار استفاده نکنید و اجازه د
تفاوت های روش DHI از روش استاندارد FUE چیست؟
در روش DHI  نیز  برای برداشت پیوند از روش FUE استفاده می شود. در کاشت مو به روش DHI ، باز کردن شیار  و قرار دادن پیوند با قلم همزمان انجام می شود. این قلم هم امکان باز شدن کانال و هم قرار دادن فولیکول مو را در یک زمان فراهم می کند.
در  کاشت ۳۰۰۰ پیوند با روش استاندارد FUE ، ابتدا ۳۰۰۰ پیوند برداشت می شود. سپس ، در حالی که گرافت ها نگه داشته می شوند ، ۳۰۰۰ کانال برای قرار دادن فولیکول های مو باز می شود و پس از اتما
از لابلای توری خاک گرفته و نرده های حفاظِ پنجره ...یک آسمان با ابرهای خاکستری و درختانی که سبز ایستاده اند ...و صدای رسای رودخانه ...که بی امان جاری است ...
صدای بیل زدن زمین می آید ...
بوی نعنا و ریحان پیچیده است توی دستانم 
بوته های گلپرِ نزدیک رودخانه ...
سیب های کالِ روی درخت
میوه های سرخ و کوچک رزبری 
سبزی هایی که عمه برایمان کاشته است ...
نسیمی که گاه به گاه روحمان را نوازش میکند...
صدای پرنده هایی که این حوالی پرسه میزنند ...
دو تا کلاغی که آمده اند
امام باقر ع فرماید رسولخدا ص فرمود هر که خواهد مانند پیغمبران زندگی کند و مانند شهیدان بمیرد و در بهشتی که خدای رحمن کاشته ساکن شود باید از علی پیروی کند و با  دوست او دوستی کند و با مامان پس از وی اقتدا کند زیرا ایشان عترت من ند و از طینت من آفریده شده اند خدایا فهم و علم مرا بایشان روزی کن وای بر آنها که از امت من مخالف ایشان باشند خدایا شفاعت مرا به آنها  مر سان خدایا مارا هم توفیق پیروی علی و دوستی دوستانش و رسیدن ب شفاعت رسولت عطا فرما  
استحمام بعد از
کاشت مو موضوعی است که باید در مورد آن اطلاعات کافی داشته باشید. حمام کردن
نادرست و شستشو اشتباه سر بعد از کاشت مو باعث بروز مشکلاتی از جمله آسیب رسیدن به
گرافت های کاشته شده می شود.
شما با گذشت دو
روز از کاشت موی خود بهتر است دو بار در روز به حمام بروید و این کار را تا 10 روز
ادامه دهید. تا 10 روز بعد از کاشت مو باید از قرار گرفتن زیر دوش آب مستقیم و
عمودی پرهیز کنید، زیرا تماس مستقیم سر با آب به گرافت های کاشته شده آسیب وارد می
کند.
ب
مارچوبه چیست؟
مارچوبه یکی از سبزیجات از راسته ی مارچوبه می باشد که بومی اروپا، آفریقای شمالی و غرب آسیاست و به رنگ ها مارچوبه سفید، مارچوبه سبز و مارچوبه بنفش یافت می شود. مارچوبه در ایران بیشتر در خوی، تبریز، جلفای اصفهان، اراک، کرمانشاه و مهارلو در شیراز کاشته می شود.مارچوبه فواید زیادی برای بدن دارد که ما در این مقاله از سایت کوکا به طور کامل خواص مارچوبه سبز تازه و مارچوبه خشک را برای سلامتی، بارداری، لاغری و پوست و مو شرح داده ایم.
ادام
از قدیم
تا همین سالهای یک دو دهه پیش، علاوه بر باغات میوه که داخل روستا بود، زمینهای
اطراف روستا که به آنجا هنوز دشت گفته می شود محلی برای فعالیتهای اهالی سخت کوش
آیینه ورزان بود. یکی از کشتهای اهالی روی زمین های اطراف این روستا گندم بود.
محصول گندم آنقدر زیاد بود که به نقل از قدیمی ها (البته نه خیلی قدیمی ها بلکه
میان سالها و حتی جوانها هم به خاطر دارند)، سه آسیاب در اینجا کار می کرد و
گندمهای اهالی و کشاورزان روستاهای اطراف را به آرد تبدیل می
 رسولخدا ص  فرمود  هرکه لا اله الا لله  بگوید برایش درختی در بهشت  کاشته شود که از باقوت سرخ باشد بن ان درختدر مشگ سعبد است و میوه اشاز عسل شیرین تر واز برف سفیدتر واز مشگ خوشبو تر است در ان درختها  است  مانند پستانهای دوشیزگانکه در زیر هفتاد پیراهن بر امده باشد ورسول خدا ص فرمود بهترین عبادت گفتن لا اله الا لله است  حضرت صادق ع فرمود بهای بهشت گفتن و لا اله الله و الله اکبر است  حضرت صادق ع فرمود جبرییل ع  برسول خدا گفت خوشابحال هر کس از امت
مخزن با شکوه  با فناوری کم ، با ترکیبی از گونه های گیاهی آسان و کمی سخت تر کاشته شده است. درک خوب از گیاهان و شرایط  باعث می شود مخزن کم فناوری به خوبی کار کند و به ما این امکان را می دهد تا بدون نیاز به تزریق CO2 مخازن سرسبز و سالم داشته باشیم
در حالت کلی اصطلاح کم فناوری فقط به آکواریومهای پلنت که بدون سیستم دی اکسید کربن تزریقی (CO2) کاشته شده اشاره دارد. 
با این وجود ، بسیاری از گیاهان می توانند بدون تزریق CO2 به خوبی رشد کنند و داشتن آکواریوم پلن
حالا که از نزدیک شدن‌ها می‌ترسم و هرنوع صمیمیتی را پس می‌زنم؛ حالا که از ترس ضربه کمرم گُر می‌گیرد و شب‌ها با ترس از دست دادن عزیزانِ خانواده‌ام (که نمی‌دانم این ترس از کجا سر و کله‌اش پیدا شده) با چشم‌های نم‌دار می‌خوابم، می‌نویسم. از نشناختن انسان‌ها، از روی مخفی شده‌ی آن‌ها می‌ترسم. از قیافه گرفتن‌های آدم‌های ناامن که مدام باید کشفشان کنی حالا چه مرگشان است که اخم‌هایشان را درهم کرده‌اند و اگر حرفی بزنی واکنششان قابل پیش‌بی
آتریپلکس گیاهی برای شوره زار
طبق گزارش خبری مهر به گفته صادق ابروش در روز بازدید مسئولان بیابان گروه منابع طبیعی و آبخیزداری کشور و اساتید دانشگاه منابع طبیعی کرج از کوه نمک قم در بیانیه ای گفت: در استان قم به ویژه در منطقه نمکی کوه توجه ویژه ای به شرایط دام و شرایط آب و هوایی داشته ایم.
اباذری معاون دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور به کاشت گیاه Atriplex با نام اسفناج وحشی ایرانی در منطقه کوه نمکی اشاره کرد و گفت: استفاده از
کاشت ۱۲ هزار گل فصلی در زرند در آستانه پاییز
رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری زرند از آغاز عملیات کاشت ۱۲ هزار گل فصلی در فضاهای سبز این شهر خبر داد.
احمد عبدالله‌زاده  با بیان اینکه توسعه فضای سبز در معابر و بوستان‌ها، زیبایی و حفظ طراوت فضای شهر را به همراه دارد، اظهار کرد: این سازمان همه  ساله در سه نوبت فصل بهار، ابتدای تابستان و ابتدای پائیز اقدام به گل‌کاری شهر با هدف زیباسازی و طراوت محیط شهری می‌کند که سومین مرحله آن در
رو دلم انگاری یه وزنه ی سنگین و بزرگ گذاشتن خیلی سنگین 
یه چیزی انگار قلبمو فشار میده شاید عذاب وجدان دلاییه که شکستم شاید به خاطر حس نفرتی که تو عمق دلم کاشته شاید به خاطر یادآوری همه ی حماقتاییه که کردم یا به خاطر حرفی که زدم و پاش نموندم 
اگه به خاطر یکی از اینا بود که خوب بود ولی وقتی به خاطر همه ی ایناس میشه نور علی نور . 
کاش میشد یه کاری کنم با این وزنه ی لعنتی کاش میشد درستش کنم این تپش قلبی رو که پایین نمیاد کاش میشد یه کاریش کرد 
دیگه حت
خب این مرگ خیلی چیز هاست و شروع خیلی چیز های دیگه؛ چون از شروع برگشت علاقم به زبان فرانسوی شروع شد و پایان یه چیزی که اسمی براش ندارم. قاصدکی که فوت شد هیچ وقت دونه هاش بر نمی گرده پراکنده میشه و بذر سفیدش جاهای دیگه کاشته میشه؛ رابطه ی ما همون قاصدک بود که چندین سال مراقبش بودیم و حالا فوت شده . برگشتی در کار نیست 
البته که تو نور آبی دوست داشتنی ای بودی و البته که قلب من شیشه ای بود ؛ ولی همین طور که گفتم 
همه چی تموم شده :)

انگار که با سرانگشت‌هایت بال کاشته باشی روی شانه‌هایم، تمام من میل به پروازه و پرواز. من با تو یاد گرفتم و می‌گیرم. رشد کردم و بزرگ شدم و میشم. صبور و آرام موندن، توکل و تلاش کردن، محبت و عشق و مهر بی‌دریغ داشتن. مردِ من، من همراه تو دارم زندگی کردن یاد می‌گیرم. دلم به چیزی وسط قلبت قرصِ برای ساختن؛ که بمونه بین خودم و قلبت. نشود فاش کسی..
آبیاری با آب شیرین در پارک ساحلی بندرعباس !!!
مردم شهر بندرعباس همیشه از کمبود آب شیرین رنج
میبرند . اما از همین آب کم به شکل درست استفاده نمی شود
لازم به ذکر است که همجواری با دریا، سبب بالا
بودن سطح آب شور در نزدیکی ساحل است . به همین جهت معمولاً در کنار ساحل یا باید
درخت یا گیاهانی کاشته شوند که شوری پسند هستند (مانند حرا ) و یا اگر بخواهند
درختی با نیاز به آب شیرین بکارند؛ باغچه هایی گود و عایق ساخته و با ترکیبی از
خاک برگ و مواد جاذب آب پر میک
باغ زیبای کوکنهف هلند

باغ گل کوکنهف در هلند هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند.
کوکنهوف (Keukenhof) یکی از زیباترین باغ های بهاره دنیا، با بیش از ۸۰۰ نوع گل لاله و ۷ میلیون شاخه گل در شهر «لیسه» (Lisse) کشور هلند قرار دارد. بهترین زمان برای بازید از این باغ شگفت انگیز سی و دو هکتاری در تعطیلات نوروز است چرا که با وجود طرفداران بسیار زیاد، تنها هشت هفته در بهار هر سال امکان بازدید از این باغ زیبا مهیا می شود. با نگاهی به گذشته این باغ متوجه م
برای قرار دادن اکستنشن سه روش وجود دارد؛ دوخت، رینگ و چسب (کراتین) اما شما از آرایشگرتان بخواهید از روش رینگ استفاده کند زیرا روش دوخت به موها فشار زیادی وارد می‌کند و در درازمدت باعث دردسر می‌شود،  در روش چسب هم چون باید هر دو یا سه ماه ترمیم انجام شود ریزش موها زیاد می‌شود.روی ناخن ناسالم، ناخن نکاریداین روزها خانم‌های زیادی سراغ کاشت ناخن می‌روند اما نگهداری ناخن‌های کاشته شده، خود اصولی دارد که در صورت رعایت نکردن، ناخن‌ها دچار قار

فهمیم عطار در پستی گفته بود که دوستش در یک گلدان دو نوع گل متفاوت را کاشته است. گل یاس و کاکتوس . گل یاس و کاکتوس هر دو زیبایند اما زندگی در کنار هم آن ها را می کشد چون نیاز و خواسته و شیوه ی زندگی‌شان با هم فرق می کند. زندگی نیز این گونه است . ممکن است هر دو آدم خوبی باشیم اما  به قول فهمیم عطار ترکیب دو خوب با هم همیشه خوب نمی شود . خربزه و عسل هر دو خوشمزه اند اما خوردنشان در کنار هم عواقب خوبی ندارد . 
 پدرم چندماه پیش به من گفت
ریزش و رشد مجدد موهای کاشته شده در ناحیه جدید، ممکن است در طول شش ماه نخست، چندین بار اتفاق بیوفتد ولی در نهایت با ضخیم تر شدن ریشه موهای کاشته شده و متراکم تر شدن آنها در نهایت رشد این موها تثبیت خواهد شد و روند طبیعی این رشد و نمو ادامه پیدا خواهد کرد. چرا که در حقیقت ریشه موهای کاشته شده به مرور زمان تقویت شده و پس از مدتی رشد خود را ادامه خواهند داد. بنابراین پر پشت شدن موها پس از مدتی خود به خود صورت خواهد گرفت. 
در حقیقت شش ماه نخست بعد از پ
کتاب شادخواری در رابطه با ارتباط غذا و گروه خونی منتشر شد غذاهایی که با هم نباید خورد مثل لوبیا با تخم مرغ یا لوبیا با پیاز یا لوبیا با سیر که در باغچه هم نباید در کنار هم کاشته شود مصرف غذاهایی که سبب کمبود مواد معدنی در بدن می شود مثلا قهوه سبب کمبود پتاسیم و کاهش روی یا زینک در بدن می شود کمبود پتاسیم سبب تپش قلب و اسپاسم عضله می شود و کمبود روی باعث کاهش حس چشایی و بویایی می شود که باعث می شود مصرف نمک و فلفل به غذا زیاد مصرف شود اما مهمترین ض
:
ریزش و رشد مجدد موهای کاشته شده در ناحیه جدید، ممکن است در طول شش ماه نخست، چندین بار اتفاق بیوفتد ولی در نهایت با ضخیم تر شدن ریشه موهای کاشته شده و متراکم تر شدن آنها در نهایت رشد این موها تثبیت خواهد شد و روند طبیعی این رشد و نمو ادامه پیدا خواهد کرد. چرا که در حقیقت ریشه موهای کاشته شده به مرور زمان تقویت شده و پس از مدتی رشد خود را ادامه خواهند داد. بنابراین پر پشت شدن موها پس از مدتی خود به خود صورت خواهد گرفت. 
در حقیقت شش ماه نخست بعد از
رشد موها پس از کاشت:
در حقیقت

شهادتت را تبریک می گویم ای مرد خدا.حتما خودت هم میدانی که شهیدان زنده اند و نزد پروردگارشان روزی می خورند. اکنون نوبت راحتی تو فرا رسیده. آسوده باش و آرام بگیر. اکنون وقت آن است که از مزرعه ی دنیوی ات در آخرت ثمره ات را کشت کنی و آنچه که کاشته ای را درو کنی. نگران ایران و ایرانی نباش؛ آنها همان غیریتی را دارند که تو داشتی؛ همان مسیری را می پیمایند که تو رفتی و همان باوری را دارند که تو در مورد دشمن داشتی.
هیچ
چیز بیشتر از باغ ها، بوستان ها و پارک هایی که در سطح شهر قرار دارند، انسان را
با طبیعت آشتی نمیدهد. با افزایش آلودگی و ترافیک کلان شهر های  شلوغ از جمله مشهد، نیاز به بوستان ها و پارک ها
بیشتر می شود و مسئولین شهرداری و شهرسازی را ملزم می سازد تا با ساخت پارک ها و
بوستان های مختلف، علاوه بر زیبا کردن چهره ی شهر از میزان آلودگی هوا نیز تا حد
زیادی زیادی بکاهند. باغ گلها مشهد یکی از
زیباترین باغ ها و پارک های گل در سطح ایران است. طراحی فیزیکی ب
هیچ
با طبیعت آشتی نمیدهد. با افزایش آلودگی و ترافیک کلان شهر های  شلوغ از جمله مشهد، نیاز به بوستان ها و پارک ها
هیچ

نحوه کاشت ابرو
برای کاشت ابرو ، برداشت مو از موی  سر انجام می‌شود که در ادامه این موی برداشته
شده در ناحیه ابروها کاشته می‌شود و می‌تواند در باقیمانده عمر فرد به رشد خود
ادامه دهد. به همین خاطر لازم است موی ابرو پس از پیوند معمولاً ماهی یک بار اصلاح
و تمیز شود. برای ایجاد یک ظاهر طبیعی، موهای
کاشته شده در ابتدا به صورت تکی و گاهی اوقات به صورت جفتی در هر بار کاشته می‌شوند
و به این ترتیب فرآیند رشد طبیعی موی ابرو برای بیمار امکان پذیر می‌شو
در پارک درخت هایی را میبینیم که معمولا در جنگل ها به طور طبیعی نمی رویند.گاهیی اوقات اصل این درخت ها متعلق به سرزمین هایی دیگر است و باغبان آنها را در پارک کاشته است. اگر با دقت به برگ این درخت ها نگاه کنی،آنها را میشناسی .
ادامه مطلب
بعد از کاشت ابرو چه باید کرد؟
>> بعد از کاشت ابرو چه باید کرد
بعد از پشت سر گذاشتن کاشت ابرو باید به این اندیشید که بعد از کاشت ابرو چه باید کرد . افرادی که کاشت ابرو را انجام داده اند باید بدانند که بعد از کاشت ابرو عارضه ایی در پی نخواهند داشت و بیشتر اقداماتی باید صورت گیرد که مراقبت بعد از کاشت ابرو را در بر داشته باشد.  
>> اقدامات بعد از کاشت ابرو
بعد از کاشت ابرو بسیار مهم می باشد که داروهای تجویزی برای جلوگیری از التهاب,مسکن، عفونت

کاشت مو به روش FUT کاشت موی جراحی
بعد از انجام امور مرتبط با بی حسی موضعی یک نوار کوچک از پشت سر با عنوان فلپ برداشته شده و محل آن بخیه زده می شود. طول فلپ در این روش چند اینچ می باشد. در مرحله بعد پزشک متخصص فلپ برداشته شده را با کمک میکروسکوپ های پیشرفته و لوازم جراحی به واحد های فولیکولی ( گرافت مو) تقسیم می کند و این واحدها بعد از ایجاد روزنه هایی، در سطح طاسی سر کاشته می شوند
  کاشت مو به روش FIT یا کاشت FUE کاشت موی غیر جراحی
در روش جداسازی بخ
+استاد شایان مثل اسمش همیشه امیدواره ، میگه اوضاع بهتر میشه .. نشونه هاشو دیده. یه کبوتر سفید ، بنفشه هایی که تو باغچه کاشته ، مادر بزرگش که همیشه حیاط رو میشوره و گلا رو ابیاری میکنه ، خونه ای که با اون همه نقاشی به نظرم خالی میومد .. نمیدونم چرا و تنهایی بود .. کاش بیشتر میشد برم دیدنش و باهاش بوم نقاشی درست کنم یا یه وقتایی بریم دوچرخه سواری ..واسم فیلمای باحال بذاره از تارکوفسکی عزیزش , اهنگای باخ .چقدر کاش های عجیب و غریب دارم . اگه زنده بودم با
پروتز حلزون شنوایی یک وسیله الکترونیکی است که شنوائی نسبی برای افراد ناشنوا ایجاد می کند. این وسیله توسط جراحی در گوش داخلی کاشته می شود و توسط بخشی که در خارج گوش نصب می شود، فعال می شود. بر خلاف سمعک، این وسیله صداها را شفاف تر یا بلندتر نمی کند. در عوض این وسیله قسمت های آسیب دیده سیستم شنوائی را میان برزده و مستقیماً عصب شنوائی را تحریک می کند و به بیمارانی که آسیب شنوائی شدید دارند، اجازه شنیدن اصوات را می دهد.
ادامه مطلب

دکتر مسعود نیلی 

ما در عرصه سیاست‌گذاری ظرف چند دهه گذشته یک راهبرد مشخص را مبنا قرار دادیم که آن را «ایدئولوژی سیاست‌گذاری» نامگذاری می‌کنیم. این ایدئولوژی به نحوی بوده که از بیرون بازخورد نمی‌گرفته، انعطاف‌پذیر نبوده و روی خطوط راهبردی خود تاکید دارد. 

مطمئنم که یکی از ریشه‌های معضلات کنونی اصرار سیاست‌گذار به پایبندی به این استراتژی مخرب بوده است. این رویکرد سیاست‌گذاری در سیر زمان نطفه دامنه گسترده‌ای از عدم تع
تهیه نقشه کاشت :
در نقشه کاشت باید محل خیابانها ،جویهای اصلی و فرعی،محل ساختمانها و انبارها دقیقاً مشخص و زمین کاشت به شکل مناسب قطعه بندی گردد و نقاط کاشت براساس فواصل تعیین شده مشخص شوند تعیین دقیق محل گودالهای کاشت در احداث یک نخلستان مدرن و تجاری بسیار حائز اهمیت است.
۲ـ حفر گودال
حفر گودال شرایط مطلوبی را جهت رشد رویشی و افزایش درصد بقاء نهالهای کاشته شده بوجود
می آورد.
ابعاد گودالها
ابعاد گودالهای کاشت بستگی به اندازه پاجوش یا نهال کش
در این روش با استفاده از طراحی قلم مخصوص DHI ، باز کردن کانال و کاشت فولیکول های مو به طور همزمان انجام می شوند. مهم ترین مزیت کاشت مو با قلم DHI این است که کاشت های مکرر و بیشتر می توان انجام داد. تکنیک DHI می تواند نتایج بسیار خوبی به خصوص در تراکم مو داشته باشد.
DHI  و  FUE:
تفاوت های روش DHI از روش استاندارد FUE چیست؟
در روش DHI  نیز برای برداشت پیوند از روش FUE استفاده می شود. در کاشت مو به روش DHI ، باز کردن شیار و قرار دادن پیوند با قلم همزمان انجام می شود. ا
ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو
>> ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو
ابروها یکی از قسمت های صورت می باشد که ترکیب چهره را تحت تاثیر قرار می دهد کم پشت بودن ابرو و ریزش باعث بد فرم شدن چهره می گردد.     امروزه افراد به دنبال یک راه حل برای زیباتر شدن ابروهای خود می گردند، کاشت ابرو با موی بدن یکی از راه های ترمیم ابرو در چهره می باشد. زیبایی ظاهری چیزی است که همه مردم به آن توجه می نمایند کاشت ابرو یکی از شیوه های درمانی و ترمیم ابرو می باشد.     ریزش ابرو ب
#کهنه_سربازعشق#اشعار ۹۹
نمی ترسم من از لبان آغشته به باروتتمثل سرباز قدیمیدوست داشتن هایم هنوز بوی جنگ می دهد!

از رخت عبوس جنگقدیمی ترم من در عاشقیتنمبوی نفت، آتش و دود می دهددستانم،هزاران ماشه زندگی را چکاندهدر چشمانم،مرگ هزاران نفر همیشه در رقص است!
جنگ کار من نبود،ژنرال ها،هزاران مین کنار قلبم کاشته اندشبها،هنوز هم رژه تانکها می تکاند، آسایش خوابم را...

و تو؟!و تو همه امید این کهنه‌ سربازی!عشق به تومرا زنده نگه می دارد،لمس تنت در خو
1000 متر باغ ویلا همراه با 120 متر ویلای لوکس و نوساز در قلب منطقه شهریار یعنی دهکده ویلایی کردزار دارای استخر روباز به همراه تاسیسات کامل همچنین محوطه سازی بینظر و زیبا که در آن انواع درختان میوه چندین ساله کاشته شده است. اگر قصد خرید باغ ویلا در شهریار هر یک از مناطق باغ ویلایی غرب تهران را دارید بهتر است قبل از هر اقدامی با مشاورین املاک سها تماس حاصل فرمایید ...ادامه توضیحات در ادامه مطلب

ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است- برای بهبودی هوای تهران به نظر میرسید-زیرخیابان ها کانال کشی شود و تجهیزاتی که هوا رامکش میدهد تصفیه میکند ودرجهتی باسرعت خارج میکند احداث شود ودرپارکها این تجهیزات مستقر شود وروی پشت بام ها  بادبزن  های بزرگ که با برق خورشیدی کار میکنند داوم هوارا درجهت خاص رانش دهند تصور میکنم که ژاپون سازنده یک گیاه مصنوعی بود که از سرواخ های ریز برگ ان وارامکشمیکرد وسپس گزد وخاک ر میگرفت تصفیه شده پس میدادمیتوان
زمین چه با سخاوت است. گرمى آغوشش باز است به روى مسافرها 
دانه اى که در خاکش خانه مى کند و گرده ى افشانى که بر آن مى نشیند را در بر مى گیرد و با داشته هایش در طبق اخلاص آن را مى نوازد. بذر ریشه مى دواند و آغوش زمین مى فشارد، جوانه مى زند و سر بر مى آورد. به بار مى نشیند؛ خواه میوه اى باشد یا رنگ و رایحه اى. و دانه یا گرده ى مسافر دیگرى روانه ى سفره ى خاک مى کند. 
زمین را دوست دارم. جایم مى دهد. سفر پیشینم را بذر سفر تازه مى پروراند. هر بار مى رویاندم به ب
مدتی پیش به
مطلب جالبی برخوردم که در آن فردی برای ساخت یک ساندویچ ، از صفر تا صد ملزومات درست
کردن این خوراکی را خود به تنهایی پرورش داده بود و پس از ماه ها ممارست موفق به
تهیه غذایی شده بود که به گفته وی به خوشمزگی نمونه های آماده و در دسترس آن هم
نبوده است . به عنوان مثال این فرد برای تهیه نان مورد نیاز ابتدا گندم کاشته و پس
از موعد برداشت آن ها ، با آسیاب کردن و تهیه آرد ، خمیر مورد نیاز آن را به دست
آورده بود ، خمیری که تازه به مرحله طبخ در تنور
دیروز اینجا طوفان شدید و گردو خاک شد و بعد هم یکم بارون اومد. تو کانال هواشناسی خوندم که ییلاقات طوفان شدیدتر داشتن.من همین جمعه چند تا درخت تازه کاشته بودم فکر کنم با این طوفان مثل دفعه پیش همشون از ریشه در اومدن:|تو سطح شهر هم خیلی از درختای خیلی بزرگ شکسته بودن.حیف:(

دیروز اول شیفتم یهو لینک قطع شد.کابل اینا رو چک کردم مشکلی نداشت.همسر هم هنوز نیومده بود که بره کابل های تلفن بیرون ساختمون رو چک کنه. با نت گوشی هم نمی تونیم برای دورکاری وصل ب
این داستان مال اون اوایله! لامصبا این از همون اول که سوار خر مراد شدن, موذیانه ریشه اعتقادات مارو داشتن میزدن, اوایل فک میکردیم از کج سلقه گیشونه! ولی حالا که کاشته هاشون بار داده, میفهمیم که نه بابا از موذیگریشون بوده, این لیبرالا از اول (هموهن سالای 61 که سر کار اومدن) کار خودشونو به اشکال مختلف میکردن. ولی گوشه نقابشونو با شروع حکومت آقای رفسنجانی ورداشتنو ... حالام که دیگه صابخونه شدنو مث اسرائیلیا دارن فرهنگ چندصد سالرو بیرون میکنن!
راستی
با سلام خدمت شما گل رویان وبلاگ گل زیبا 
امروز به پارک زیبا وکیل آباد مشهد رفتم ، قسمتی بود که گونه های مختلف گیاهی رو کاشته بودن . یکی از اونا که منو جذب خودش کرد هوستا ابلق بود . برگاش خیلی قشنگ بودن . و بعد از تحقیق متوجه شدم که گیاهی بسیار مقاوم و سایه دوست برای باغچه های ماست . 

ادامه مطلب با توضیحات کاشت و شرایط نگهداری و عکس های بهتر .
ادامه مطلب
رشد و ریزش موها بعداز عمل کاشت مو به روش SUT:
در طول 1 تا 3 روز پیاز های مو کاشته شده ریشه دار میشوند . بعد از 5 روز , شما میتوانید از شامپوی بچه استفاده نمایید و نواحی عمل شده را به آرامی ششست و شو دهید . زخم ها در طول 7 تا 14 روز بعداز عمل می‌افتند . ( جهت کسب اطلاعات کامل در خصوص شامپوی مناسب عمل کاشت مو به صفحه این مقاله مراجعه کنید . )
از افتادن پیاز های مو کاشته شده همراه با زخم ها نترسید تا‌زمانی‌که محل پیوند خون ریزی نکند , پیاز های موی کاشته شده د
روش کاشت مو SUT
این روش از نظر این که ریشه گرفت ها کمتر اسیب میبیند مورد اهمیت خاصی نسبت به روش های قدیمی میباشد. در این روش بدون بیهوشی جراحی صورت میگیرد. طول زمان رشد موهای کاشته شده با روش SUT بین 4 تا 9 ماه میباشد.یکی از بهترین متودهای کاشت مو که امروزه بیشتر از روش FUT و FIT مورد استفاده قرار میگیرد روش SUT میباشد . این روش بدون تراشیدن سر می باشد. در این روش از طریق یک دستگاه نوری به نام پانچ از روی موهای خود فرد برداشت شده و در نواحی طاس کاشته میشود.
دارای گواهی بهداشت قرنطینه و شناسه رقم
نهال ترجیحاً ۲ ساله تک شاخه دارای ریشه سالم به ظاهر شاداب و عاری از ویروس، باکتری، قارچ، ریشه افشان و شاداب در صورت امکان دارای شاخه های جانبی.
در زمان فروش حداقل ۷۵ سانتی متر ارتفاع
ارتفاع از محل پیوند تا سطح خاک ۱۰ سانتیمتر و حداکثر ۱۵ سانتی متر بیشتر نباشد.
ارتفاع نهال‌های پیوندی با پایه بذری بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ سانتی متر.
پس از سربرداری قطر نهال در زمان فروش بین محل پیوندک و طوقه یک تا ۱.۵ سانتی متر
نحوه غ
کاشت مو برای موهای کم پشت
>> کاشت مو برای موهای کم پشت
بیشتر افراد باور بر این دارند که در صورت طاسی کاشت مو را باید انجام دهند ولی یکی از راه های درمان موهای کم پشت و تبدیل آن ها با موهای زیبا و پرپشت کاشت مو می باشد. کاشت مو برای موهای کم پشت می تواند زیبایی بیشتری را برای فرد به ارمغان آورد.     کم پشتی مو یکی از مشکلاتی می باشد که خانم ها و آقایان به دلایل مختلفی اعم از ژنتیک در آن ها به وجود می آید، بیشتر افراد از این موضوع رنج برده و نمی تو
خلق قصد حق می‌کند. سوءقصد حق می‌کند خلق. من از این‌ها می‌گریزم بادپا، من این‌ها به هیچ می‌گیرم. من از هیچ ‌خاسته همه چیز به هیچ می‌گیرم و بادپا می‌گریزم.
من بذرها کاشته از خاک‌ها افراشته، از خاک‌ها می‌گریزم.من خواب‌ها دیده از خواب‌ها برخاسته، از خواب‌ها می‌گریزم.از عام‌ها می‌گریزم، از خاص‌ها می‌گریزم و از پیغام‌ها و نام‌ها.
من از فصل‌ها می‌گریزم، از وصل‌ها می‌گریزم و در خانه‌ی بی‌نام خویش از تمام هستی و نیستی خویش می‌گریزم.
مامان من یک انسان شاد، شنگول وهنرمند است... حد و مرز مهربانی برای او وجود ندارد... بزرگی قلبش به بزرگی کهکشانها طعنه می زند
در قرنطینه هزار و یک کار انجام داد... از دوختن ملافه های جدید، شیرینی پختن،    دوخت و دوز لباسهای جدید و.... . از اضافه پارچه یکی از مانتوهایش یک لباس خوشگل هم برای سروناز دوخته است
از دانه های نارنج هم سبزه کاشته است... از بس ب دانه ها عشق ورزید اینطور به رشد و بالندگی رسیده اند که دل هر ببینده ای را می برد و زبان به تحسینش باز م
بسم الله الرحمن الرحیم ./
و اما بعد ...لبخندت نم ِ باران دارد !« خداوندا مرا بپذیر ِ »دم آخر را در سینه کاشته ایم
به شوق همان دیداری که موسی را ناتوان از ایستادن و نفس کشیدن نمود !که رگبار ، لحظه ایستگل آلود و بی ثمر !آرام می باریم به شوق جوانه ای ...خداوندا مرا پاکیزه بپذیر ...بسان لبخندی ... این روزها که میگذرد سخت !این روزها که میگذرددرد !این روزها که میگذردبغض !این روزها که میگذردنه !این روزها که نمیگذرد ...بودنت امن نبودنت ایمان و میان این دو یق
گاهی اوقات هنگامی که در ازدواج ناباروری وجود دارد ، زوجین تصمیم می گیرند که به دنبال فرزندان ، از خدمات یک رحم اجاره ای و جایگزین استفاده کنند. جانشین زنی است که موافقت می کند با جنین تولید شده توسط لقاح آزمایشگاهی (IVF) کاشته شود و پس از اتمام حاملگی و تولد ، نوزاد تازه متولد شده را به زوج تحویل دهد. در سالهای اخیر ، جراحی حاملگی به یک صنعت چند میلیون دلاری تبدیل شده است ، مشتری های گسترده ای را اعم از زوج های متاهل گرفته تا زنان مجرد ، زوج های ه
جوش بعد از کاشت مو، ورم چشم، پوسته شدن و قرمزی پوست سر، ریزش موها بعد از کاشت وعوارض خاص کاشت مو در زنان از جمله این موارد می باشند. در این مقاله ما سعی داشته این عوارض را با شرح دقیق تجزیه و تحلیل نماییم و راه های درمان آن ها را شرح دهیم.
ریزش موهای کاشته شده بعد از عمل امری کاملا طبیعی است. نباید منتظر نتیجه نهایی کاشت مو بعد از مدت کوتاهی بود. چرا که پس از یک هفته تا یک ماه بعد موهای کاشته شده وارد فاز شوک شده و شروع به ریزش می کنند . این امر رب
پروتز مو درمان نیست، پروتز بهترین و سریع ترین روش ترمیم مو است، زمانی که هیچ یک از روش های درمانی کارساز نیست. زیبایی گرایشی کاملا طبیعی بین همه انسان ها می باشد و زیبایی مو تاثیر بسزایی روی زیبایی ظاهر انسان دارد. اعتماد به نفس افرادی که موی زیبایی دارند بیش تر از سایر افراد می باشد. اگر مخالف این موضوع هستید کافیه یک بار تجربه کنید.
استفاده از پروتز مو انقلابی بزرگ در سبک زندگی شما به همراه دارد.
پروتز مو بهترین روش ترمیم مو
ترمیم مو با استف
دیروز در حالیکه بعد از خوردن 3 تا قرص سرماخوردگی (که مکانیزمشون خواب آور بودنشونه نه درمان سرماخوردگی) از مدرسه 6 اینا رسیدم خونه و 6 غروب خوابیدم تا 6 صبح :))))))))) و هنوزم خوابم میاد :)))))))))))) من مطمئنم بابام بهم قرص اشتباه داده :|
و با اون چشمایی که بعد از 12 ساعت خواب قطعا شبیه چشم موش کور بودن رفتم برا کارت ملیم بالاخره عکس گرفتم :)))))) و حقیقتا تمام تلاشمو کردم و به انواع و اقسام لوازم آرایشی بهداشتی متوسل شدم ولی حدسم اینه که شبیه شیر دریایی در هنگا
پروتز مو درمان نیست، پروتز بهترین و سریع ترین روش ترمیم مو است، زمانی که هیچ یک از روش های درمانی کارساز نیست. زیبایی گرایشی کاملا طبیعی بین همه انسان ها می باشد و زیبایی مو تاثیر بسزایی روی زیبایی ظاهر انسان دارد. اعتماد به نفس افرادی که موی زیبایی دارند بیش تر از سایر افراد می باشد. اگر مخالف این موضوع هستید کافیه یک بار تجربه کنید.
استفاده از پروتز مو انقلابی بزرگ در سبک زندگی شما به همراه دارد.
پروتز مو بهترین روش ترمیم مو
ترمیم مو با استف
پیامبر و قصه هایش : حکایاتی از پیامبر مهربانی، تاثیرگذار و دلچسب

پیامبر و قصه هایش : غلامرضا حیدری ابهری، نشر جمال
معرفی:
هر چه بیشتر می خوانم، هر چه بیشتر در موردتان می دانم و همراه زندگی نورانیتان می شوم، بیشتر دلم می خواهد ببینمتان، این آرزو می آید و می نشیند در دلم. دوست دارم ببینمتان…
بریده کتاب:
پیامبر(ص): هرکس بگوید سبحان الله برای او یک درخت در بهشت می کارد.یاران پیامبر خیلی خوشحال شدند وگفتند خیلی بهشت پردرختی داریم …حضرت فرمودند:
مراحل کاشت برنج
 اولین مرحله از مجموعه مراحل کشت برنج، مرحله جوانه‌دار کردن بذر برنج است. کشاورزان مقداری بذر از محصول برنج سال قبل خود را در محلی خشک و مناسب و به دور از هرگونه جانور و موش به صورت شلتوک یا خوشه نگهداری می‌کنند و در سال جدید با انجام عملیات مخصوص، بذر پارسالی را جوانه‌دار کرده و بذر جوانه‌زده آماده کاشت در زمین (خزانه) می‌شود.
جوانه‌دار کردن بذر برنج
برای جوانه‌دار کردن بذر برنج، ابتدا مقدار زیادی محلول آب و نمک تهیه می
خشکی پوست سر از عوارض بعد از کاشت مو است. البته خشکی پوست سر تنها عارضه بعد از کاشت مو نیست و مانند هر جراحی زیبایی دیگری عوارضی دارد. مانند:  جوش بعد از کاشت مو، ورم چشم، پوسته شدن و قرمزی پوست سر، ریزش موها بعد از کاشت و عوارض خاص کاشت مو در زنان.
 این روش از روش های ابتدایی ترمیم مو است که در تمام کشورهای پیشرفته دنیا به طور کامل منسوخ شده است. روش HRT چیزی شبیه به کلاه گیس می باشد اما  در شکل اتصال به سر و موها کمی تفاوت دارد. 
پوسته شدن سر
بعد ا
کارهایی که پس از عمل کاشت مو نباید انجام گیرند
تا چند روز پس از عمل جراحی، به ویژه اگر پوست سر شما تورم دارد بهتر است در مسیر تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرید. اگر بیرون رفتن در طول روز اجتناب ناپذیر باشد بهتر است از کلاه استفاده کنید.
از لمس ناحیه ای که به تازگی تحت عمل قرار گرفته خودداری کنید.
خارش و سوزش اندک عوارض جانبی عمل هستند، بنابراین لمس پوست سر که سوزش دارد ممکن است باعث شود موهای کاشته شده قبل از اینکه شانسی برای رشد یافتن داشته ب
نه به فکر زرادخانه های هسته ایمنه آب شدن یخچال های قطبی نه بازماندگان خلاف داعشنه جنگ جهانی سومهر چه هم سر خاورمیانه می آیدبگذار بیایدبه من چه
من چه می دانمدر فکر ولادیمیر پوتینچه می گذردمن چه می دانماون چرا پای میز مذاکره نشستو یا عمر البشیر چند سال در رأس قدرت بود؟!من چه می دانمتعداد تفنگ های تولیدیکارخانه های اسلحه سازی رامن که سر از کار سیاستمدارها در نمی آورم
من حق انتخاب دارممی خواهم تلویزیون را خاموش کنمرادیو را ببندمروزنامه را گوش
ترنت جان الکساندر-آرنولد (انگلیسی: Trent John Alexander-Arnold؛ زادهٔ ۷ اکتبر ۱۹۹۸) بازیکن فوتبالاهل بریتانیا است. وی در پست دفاع راست با شماره ۶۶ درلیورپول بازی می‌کند. آرنولد فوتبال پایه‌اش را در آکادمی نوجوانان باشگاه لیورپول شروع کرد و در سن شانزده سالگی طی امضای قرارداد به صورت رسمی به عضویت باشگاه جوانان و متعاقب آن بزرگسالان درآمد.

ترنت الکساندر- آرنولد نخستین بار در تیم ملی جوانان انگلستان در برابر تیم ملی کرواسی به میدان رفت که تیم مل
تصور کنید یه پسرِ سی ساله ی سیبیل دررفته (شما بخونید نره غول) ، که الان باید یه دستش پوشک بچه باشه و یه دستش موزِ کوچولوی ایرانی و پرتقال خونی و خیارِ بومی، و وقتی می‌ره خونه با آرنج در رو باز کنه و بگه: « ضعیفه! کجایی؟» حالا دیده میشه با یه خرسِ صورتی که از صدوسی و دومین دوست دخترش هدیه گرفته و اتفاقا هم قد خودشه و یه زنجیر استیل دور گردنش و شلواری که تا پایینِ مارکِ لباس زیرش اومده و هر آن ممکنه از پاش بیفته! (معلومه تلاش بسیاری داشته که جوری تن
گرامیداشت طبیعت
در آستانه فرارسیدن سال جدید
با فرارسیدن بهار طبیعت و سال جدید، پنج اصله نهال درخت گردو در محوّطه دانشکده علوم قرآنی مراغه کاشته شد، تا بدین وسیله از طبیعت زیبا و سخاوتمند، دلجویی و برای دانش پژوهان، سمبل ایثار و فداکاری گردد.
​با پیشرفت چشمگیر علم پزشکی، اتفاقات جالبی در همه ضمینه ها رقم خورده است. یکی از آنها کاشت طبیعی مو و درمان طاسی می باشد. کاشت مو روش های مختلفی دارد که درباره آن بیشتر توضیح خواهیم داد. در این معمولا روشها موی سر را از قسمتی که پرپشت هست و ریخته نشده برداشته و در قسمتی که کم پشت و طاس هست، کاشته می شود.

انواع روش های کاشت مو
کاشت مو به روش SUT: این روش، از بهترین روش های کاشت مو در حال حاضر میباشد که دارای کمترین عوارض و سرعت و دقت بسیار بالایی
لوبیا چشم بلبلی

لوبیای چشم بلبلی از نظر خانواده گیاهی نزدیک به لوبیا دسته بندی می شود، گیاهی یکساله که مختص مناطق گرمسیر است. ساقه ای قائم و افراشته، برگ‌هایی مرکب به طول حدود ۱۵ سانتی متر و برگچه ها‌ی نازک، بیضی، نوک تیز و برنده دارد.

گل‌های زرد یا زرد مایل به قرمز آن کنار برگ‌ها ظاهر می‌شود و میوه گیاه مانند لوبیا با غلافی دراز است که در برخی موارد طول آن تا ۹۰ سانتی متر با ۴۰ - ۱۰ دانه داخل آن می رسد. گیاه بسیار مقاوم به خشکی است و د
کد ملک : 1018فروش باغ ویلا با مساحت 1750 متر در لم آباد ملارد که دارای 350 متر ویلای دوخوابه با انشعابات کامل از جمله آب ، برق و گاز . فضای باغ محوطه سازی شده و همچنین دارای دو استخر مجزا یکی به صورت سرپوشیده و دیگری روباز در فضای باغ با تجهیزات و موتورخانه مجهز و کامل قرار گرفته است. در این باغ ویلا انواع درختان میوه و تزیینی نیز کاشته شده است.--------مساحت: 1750 مترمتراژ ویلا: 350تعداد اتاق: 2--------امکانات ملک: استخر، فضای سبز ،آلاچیق ،دیوارکشی ،آب، برق ،گاز
روش های عمل کاشت مو
مرسوم ترین شیوه های پیوند مو موفق مشتمل بر :
روش پانچ کاشت مو
موها به صورت دسته ای برداشته شده و در محل موردنیاز با به کارگیری از ایجاد شکاف هایی در پوست سر , کاشته می شود . امروزه این نحوه به جهت ایجاد نمای مصنوعی ( مشهور به نما عروسکی ) کاربرد چندانی ندارد .
روش عمل کاشت مو FUT
برداشت مو با یک نوار کوچک از منطقه پشت سر که به طور معمول تحت بی حسی موضعی انجام یافته و دربردارنده 1500 تا 2500 گرافت که حاوی 7000 تا 9000 تار مو است و بعد محل فع
فـــــرجــام گیــفت، تامین و تولید فراورده های گیاهی و آبزی در شرق تهران
-طرح سـبـزه هفت سین ویژه شب عید
-طرح گلدان های سفالی کاشته شده با چمن هیدرو پپر ویژه نوروز
-انواع مختلف طرح های سفالی پوشیده با چمن هیدروپپر برای تزئین آکواریوم و پلنتاریوم
-تولید هدایای ویژه پایان سال به عنوان یادبود برای کارکنان و دانس آموزان

تلفن سفارش: 09036019760  --  02177450159  --  02177205873
مراقبت های پس از عمل کاشت مو
پس از به پایان رسیدن عمل جراحی کاشت مو بهتر است از بقیه بخواهید تا شما را به منزل ببرند.
اثر استفاده از داروهای آرامبخش در طول عمل جراحی جهت کاهش درد تا مدت زمانی کوتاهی پس از عمل نیز باقی خواهد ماند و احتمال اینکه این اثرات بلافاصله پس از به پایان رسیدن عمل جراحی رفع شوند بسیار اندک است،
بنابراین رانندگی در شرایطی که اثر این داروها هنوز باقی مانده است توصیه نمی شود زیرا ممکن است خود و دیگران را به خطر بیاندازید.
ت
ورم صورت بعد از کاشت مو
>> ورم صورت بعد از کاشت مو
امروزه کاشت مو یکی از درمان هایی می باشد که سبب زیبایی ظاهری فرد می شود. بعد از کاشت مو بیشتر افراد دچار ورم و التهاب می شوند که بعد از مدتی از بین می روند. در این محتوا به درمان ورم صورت بعد از کاشت مو می پردازیم.

>> دلایل به وجود آمدن ورم صورت بعد از کاشت مو
ایجاد شیار هایی در ناحیه سر، سبب بروز ورم، التهاب و قرمزی در ناحیه کاشت می شود.
هرچه تراکم این شیار ها زیاد باشد فرد دچار ورم بیشتری در

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها